redpro premium wordpress theme

Základy péče o psa

Hned od prvních okamžiků, kdy si přineseme domů štěňátko, musíme ho zvykat na to, že s ním čas od času budeme provádět věci, které mu nebudou příjemné. Je ho třeba česat, kartáčovat, nebo i trimovat,  odstraňovat klíšťata a jiné cizopasníky, čistit uši a anální žlázky, kontrolovat chrup. Přece nechceme mít zvíře, které se vzpírá při vyšetření na veterině, při stříhání v salonu a nebo na výstavě ztrácet zbytečně body za neposlušnost a nespolupráci s rozhodčím. Všechny tyto úkony je třeba  trénovat už od mala. Odměna by pak měla následovat po každém úspěšně provedeném cviku.
Důležitou přípravou je např. zvedání tlapek.  Psa můžeme naučit na povel „pac“ nebo aby tlapku pozvedl poklepáním na konkrétní končetinu. Vzhledem k tomu, že psí tlapky jsou poměrně choulostivé a jsou denně vystavovány velké zátěži, je třeba jim věnovat péči a řádně se o ně starat.

Péče o tlapky

Péče o tlapky je velice důležitá. Především v zimním, někdy až extrémně mrazivém počasí a nebo v letním období, kdy zem dosahuje vysokých teplot, tlapky vašeho mazlíčka značně trpí. V zimě mrazem a také solí na chodníku. V letním horku naopak na rozpáleném asfaltu. Tlapky jsou ztvrdlé a často jsou popraskané, což způsobuje bolest. Ve sněhu se do nevystříhané srsti mezi polštářky nabaluje sníh a velmi často se mezi polštářky tvoří zplstnatělé cucky srsti, které jsou pro každého psa bolestivé hlavně při chůzi. Většinu majitelů ani nenapadne, že jeho pejsek může mít tento velice častý problém.

Pejskař.cz - inzerce psů, vše o psech